رصد شاخص های اولویت‌دار پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

8 اسفند 1402
این نشست به میزبانی معاونت تحقیقات‌‌و‌فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزارشد.
مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه با بیان نظرات خود در رابطه با فصل تحقیقات سالنامه آماری، فصل جدیدی را پیش‌روی مخاطبین خود گشودند.

سرپرست معاونت تحقیقات‌و فناوری گفت: با تعیین رابط هر معاونت و ایجاد بستری در جهت بهسازی کلیت سایت دانشگاه در جهت تهیه شاخص‌های وبومتریک و موارد مشابه می‌توان به مسیری هموارتر دست یافت.

دکتر امامت ادامه داد که در صورت امکان کارنامه پژوهشی اعضای هیئت‌علمی همراه با رتبه‌بندی در فصل تحقیقات سالنامه درج شود.

همچنین مدیر اطلاع‌رسانی و شبکه پژوهش عنوان نمود که شاخصهای علم‌سنجی قابل استخراج در واحد مربوطه پس از پایان سال به عنوان گزارش به فصل سالنامه آماری اضافه گردد، دکترصفایی تشکیل کارگروه وبومتریک در راستای ارتقاء رتبه بندی جهانی دانشگاه را نیز پیشنهاد داد.

در این جلسه رئیس‌گروه توسعه فناوری سلامت معاونت به قابلیت استخراج شاخص‌های دانش‌بنیان‌ اشاره نمود. دکتر ارفعی‌نیا ادامه داد که این مهم میسر نیست مگر اینکه بررسی‌های همه جانبه در جهت ثبت در فصل تحقیقات سالنامه به انجام رسد.

در ادامه این نشست سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات بیان کرد: سالنامه آماری دانشگاه یکی از مهمترین سندهای آماری موجود در سطح دانشگاه می‌باشد، مهندس جوکار خواستار توجه ویژه مدیران دانشگاه به اهمیت این سند و ارائه آمارهای کاربردی آن شد.

در پایان این جلسه رئیس‌گروه آمار اشاره نمود که در راستای بررسی و بروزرسانی‌آمارهای ثبت شده و همچنین همگام‌سازی با آمارهای وزارتخانه، سلسله جلسات داخلی مدیر گروه‌های معاونت‌های دانشگاه با کارشناسان مجموعه خود برگزار شود.خانم فرهی ادامه داد که مجموعه سالنامه آماری دانشگاه همه ساله به همت اداره‌آمار و تمامی همکاران ستادی و شهرستانی در سطح استان به چاپ نهایی می‌رسد. 

 

 


کلمات کلیدی:
تحقیقات.فناوری     علم.سنجی     دانش.بنیان     کارنامه.پژوهشی     هیئت.علمی    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >