بزرگداشت روز آمار یکم آبان‌ماه 1400

5 آبان 1400

 

به مناسبت بزرگداشت روز ملی‌آمار و برنامه‌ریزی جلسه‌ای در روز شنبه مورخ یکم آبان‌ماه سال جاری راس ساعت 11:30 با حضور رئیس محترم دانشگاه علوم‌پزشکی، همکاران آمار در معاونت‌ها، بیمارستان‌ها، شبکه‌ها و پرسنل اداره آمار به صورت مجازی برگزار گردید.

در این جلسه پس از قرائت قرآن، مدیرآمار و فن‌آوری اطلاعات آقای مهندس طاهرزاده پس ازایراد خوش‌آمدگویی و تشکر از حضور رئیس دانشگاه و تمامی همکاران در واحدهای آمار سراسر استان، خلاصه ای از فعالیت‌های اداره آمار دانشگاه در سال گذشته را ارائه نمود.

در این نشست صمیمی ، دکترکشمیری ضمن تبریک ‌روزآمار و برنامه‌ریزی اظهار نمودکه سرعت، دقت و صحت درگردآوری آمار و اطلاعات و تحلیل آن به مفاهیم علمی و ساده نقش مهمی در اعتمادسازی مردم نسبت به آمار و اطلاعات دارد، به بیانی دیگریک گروه آماردان می بایست دقت نظرکافی در جهت تضمین کیفیت آمار داشته باشد که البته این امر تحقق یافته است. به طورمثالدر زمان استخدام پرستارتعداد تخت فعال در نظر گرفته می‌شود و این به معنای رابطه‌ای مستقیم بین تصمیم‌گیری‌های مدیریتی و آمار ارائه شده وجود دارد. همچنین کتاب سالنامه‌آماری به عنوان یک منبع‌آماری شناخته شده‌که همیشه در دسترس مدیران می‌باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد که علم همیشه می‌درخشد نیاز به اثبات خودش ندارد بلکه زمان، خود حقیقت را آشکار می‌نماید و دراین مرحله همان کسانی که اعداد و ارقام و اطلاعات را به‌روز می‌نمایند همان طلایه‌دارانی هستند که در واقع با داشتن اطلاعات درست و حقیقی ازجمله مدافعان اولیه حقوق مردم هستند چرا که این اطلاعات در دسترس مدیران مربوطه برای تصمیم‌گیری‌های خردوکلان قرار می‌گیرد که در واقع با نبود آن، سازمان‌ها و درحقیقت خود مردم دستخوش ضررهای‌هنگفتی می‌گردند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر در پایان این جلسه تصریح نمود که در این برهه زمانی، اعتماد به آمارهای دانشگاه بیش از پیش شده و همه مراکز، حتی مراکز حساس امنیتی هم به این آمار اعتماد کرده‌اند و این همان چیزی است که ما باید حفظ کنیم.

در انتهای جلسه رئیس‌گروه آمار دانشگاه، خانم فرهی گزارش سالیانه‌ای از کلیه‌ی آمارهای واحد و اطلاعات مورد نظر رئیس دانشگاه  از روی داشبورد های مدیریتی ارائه نمود که مورد توجه وی قرارگرفته و به این ترتیب بخشی از اهداف دانشگاه و نیاز مدیریت به این صورت مرتفع گردید.  

 


کلمات کلیدی:
روز.آمار     جلسه.آنلاین     دکتر.کشمیری     اداره‌.آمار     فن‌آوری     اطلاعات    
بوشهر     مدیریت.مهندس.طاهرزاده     فرهی.بوشهری    

تاریخ بروز رسانی:   18 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >