شناسنامه شاخص‌های آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر منتشر شد.

5 خرداد 1400

 

رییس گروه آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به‌منظور تشکیل بانک اطلاعاتی شاخص‌های آماری برای دسترسی آسان و سریع به شاخص‌های موردنیاز در حیطه سلامت، شناسنامه شاخص‌های آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر منتشر شد.

 

سیده سارا فرهی بوشهری با اشاره به‌ضرورت وجود شاخص‌های آماری در سازمان‌ها گفت: ازآنجاکه هدف نهایی از تهیه و تدوین مجموعه شاخص‌های آماری در هر سازمان پایه و اساس تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای هر سازمان است کار تهیه و تدوین شناسنامه شاخص‌های آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همت مهندس حسین طاهرزاده، مدیر آمار و فن آوری اطلاعات و خانم ها مریم قنواتی و زینب شادنیا کارشناسان گروه آمار مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات در دستور کار قرار گرفت.
فرهی بوشهری با تشریح روند تهیه و تدوین این بانک اطلاعاتی افزود: برای تدوین این کتاب در ابتدا کمیته‌ای تخصصی مرکب از کارشناسان اداره آمار،‌ مشاوران هیئت‌علمی و رابطین آماری برخی از معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل شد.
وی ادامه داد: پس از بررسی کارشناسی و رعایت اصول کلی تعیین شاخص‌ها و تکمیل صحیح آن‌ها، این شناسنامه شاخص‌های آماری در ۹ فصل به تدوین رسید.
فرهی بوشهری ۹ فصل شناسنامه شاخص‌های آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را چنین تشریح نمود: شاخص‌های آماری دانشگاه علوم پزشکی در این ۹ فصل به ترتیب با عناوین معاونت بهداشتی، معاونت درمان، مرکز مدیریت و حوادث فوریت‌های پزشکی، معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت آموزش، معاونت تحقیقات و فناوری، معاونت دانشجویی فرهنگی، معاونت غذا و دارو و تسهیلات بهداشتی درمانی تدوین‌شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت وجود چنین بانک اطلاعاتی انتظار می‎رود این اثر ارزشمند و کاربردی موردتوجه و استفاده مدیران، کارشناسان، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان به حوزه‌ آمار قرار گیرد.


رییس گروه آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: امروزه اطلاعات و ارقام آماری لحظه‌به‌لحظه در حال تغییر و تحول قرار دارند و ثبت آن نیازمند دقت، هماهنگی و همکاری چندین مجموعه کاری است به همین دلیل از همه همکاران علاقه‌مند برای تهیه نسخه‌های بعدی شناسنامه شاخص‌های آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دعوت به همکاری می‌نماییم.


کلمات کلیدی:
شناسنامه.شاخص     سارا.فرهی    

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >