طرح بهينه‌سازي سيستم گردش آمار و اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي بوشهر

1397/7/19 0:0

 

مقدمه :

امروزه آمار و اطلاعات قوی‌ترین ابزار موفقیت جهت برنامه‌ریزی، ارزیابی عملکرد گذشته و تصمیم‌گیری در سطوح مختلف مدیریتی می‌باشد با دریافت به موقع اطلاعات و پردازش آن  می‌توان به بهترین روش ممکن در حل مسائل موجود اقدام نمود. از آنجائی که برنامه‌ریزی‌ها در سیستم خدمات بهداشتی درمانی مبتنی بر اطلاعات و آمار قابل اعتماد و بهنگام می‌باشد بنابراین ضرورت ایجاد یک نظام آماری پویا و كارآمد در این زمینه امري ضروري به نظر می‌رسد.
به عبارت دیگر دسترسی ذینفعان داخلی سازمان (اعم از ریاست دانشگاه، معاونت‌ها، مدیران و کارشناسان برنامه‌ریزی) و ذینفعان خارجی سازمان (مانند وزارت بهداشت و درمان، نمایندگان مجلس، استانداری و ...) به آمار و اطلاعات عملکرد به روز دانشگاه جهت برنامه‌ریزی و اخذ تصمیم‌های کلیدی از مهمترین دغدغه‌های مدیران ارشد سازمان می‌باشد بدیهی است استفاده از فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی جدید و ایجاد بانک‌های یکپارچه راه حل پاسخ‌دهی به نیاز مذکور می‌باشد.

هدف :

هدف از اجرای این طرح اصلاح، نظارت بر روند جمع‌آوری اطلاعات و آمار و ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی متمرکز (یکپارچه) تحت عنوان «پایگاه اطلاعات آماری» می‌باشد به گونه‌ای که در نهایت کلیه افراد ذینفع  با سطوح دسترسی تعریف شده  بتوانند اطلاعات مورد نیازشان را در زمینه‌های مختلف از کلیه حوزه‌های مدیریتی دانشگاه دریافت نمائید.
با توجه به اهداف بیان شده، شناسایی مشکلات موجود در انجام این طرح امری ضروری به نظر می‌ر‌سد.

 

فایل پیوست : طرح بهينه‌سازي سيستم گردش آمار و اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي بوشهر

 

کلمات کلیدی:
طرح     بهینه.سازی     سیستم     گردش     آمار     اطلاعات    
بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >