رونمایی از سالنامه ی آماری 96 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

5 آبان 1397

 

در آیین تقدیر از رابطین آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که به مناسبت فرارسیدن روز ملی آمار و برنامه‌ریزی برگزار شد از سالنامه جدید آماری دانشگاه و نرم‌افزار اداره آمار با حضور رییس دانشگاه رونمایی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این مراسم گفت: آمار مبنای تمامی صحبت‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزهای یک سازمان است.
دکتر سعید کشمیری با اشاره به انجام فرآیندها‌ی طاقت‌فرسای صورت گرفته در تهیه اطلاعات آماری گفت: جمع‌آوری اعداد به‌تنهایی هیچ اطلاعاتی به ما نمی‌دهد و این تلاش کارشناسان و همکاران حوزه آمار دانشگاه در سراسر استان بوشهر است که زمینه‌ساز تمام استدلال‌ها و تحلیل‌های ما در حوزه مدیریت سلامت می‌شود.
دکتر کشمیری افزود: دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر به‌عنوان مدعی‌العموم مردم در حوزه سلامت باید تمامی تصمیم‌های خود را بر پایه اطلاعات و آمار تهیه‌شده در اداره آمار دانشگاه اتخاذ کند و این موضوع اهمیت کار در حوزه آمار را دوچندان کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ازآنجاکه دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر رسالت‌های بهداشتی و درمانی خود به‌عنوان محیطی علمی، آموزشی و تحقیقاتی شناخته می‌شود تمامی داده‌های آماری آن باید بر پایه شواهد و مستندات باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود در این آیین گفت: امروزه تصمیم‌گیری‌ها، توزیع و تخصیص منابع بر اساس صحت و هدفمندی آمار است.
دکتر کشمیری با تأکید بر اهمیت جایگاه کارشناسان و رابطین آماری و قدردانی از زحمات آنان خاطرنشان کرد: خروجی کار آماری در حوزه سلامت باید برای مردم سودمند باشد.
وی افزود: این تصور که زحمات همکارانم در حوزه آماری دیده نمی‌شود اشتباه است زیرا اگر تلاش و همت کارشناسان و رابطین آماری در دانشگاه علوم پزشکی نباشد عملاً تصمیم‌گیری برای حوزه سلامت ممکن نخواهد بود.
به مناسبت فرارسیدن روز ملی آمار و برنامه‌ریزی آیین تجلیل از رابطین‌آماری دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر با حضور رییس دانشگاه و قائم‌مقام رییس دانشگاه در برنامه‌ریزی و رییس حوزه ریاست در سالن ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این آیین از سالنامه‌ی آماری دانشگاه در سال ۹۶ و سامانه‌ی داشبورد مدیریتی توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رونمایی شد، این آیین با برگزاری کارگاه آموزش توابع آماری در اکسل که توسط سرکار خانم مهندس حمادی آموزش داده شد ادامه یافت و در پایان با حضور دکتر دارابی از رابطین آماری با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

کلمات کلیدی:
رونمایی.سالنامه.داشبوردمدیریتی     دانشگاه.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   5 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >